Tlačiarenský priemysel

Dosatron poskytuje najnovšiu technológiu pri dávkovaní roztoku v celom reťazci:

- Spracovania vody, remineralizácia, pH.

- Riadenie, dávkovanie zvlhčujúcich látok.

- Tlačiarenský priemysel, dávkovanie silikónu na dokončovacie operácie.

- Operácie, čistenie hodvábnych prepážok, rosenie a zvlhčovanie papieroviny.

 

 

  

Rosenie - Zvlhčovanie

 

Vodou poháňané dávkovacie čerpadlá DOSATRON je možné nainštalovať pred rozprašovací/zvlhčovací systém na zaručenie správneho dávkovania kyselín na odstránenie vodného kameňa z trysiek alebo biocídov na dezinfekciu rozprašovacieho systému (riziko tvorby biofilmov a rozšírenia baktérií legionella v ovzduší).

Technické body:
AF tesnenia sú odporúčané pre alkalické dezinfekčné látky, VF tesnenia sú odporúčané pre kyseliny (odstránenie vodného kameňa na tryskách) a PVDF telesá čerpadiel sú odporúčané pre veľmi agresívne a vysoko koncentrované a veľmi agresívne produkty. Niektoré inštalácie obsahujú aj dve dávkovacie čerpadlá v sériovom zapojení.

 

 

 

  

Čistenie skiel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dávkovanie silikónu

 

Dávkovacie čerpadlá DOSATRON sú používané na dávkovanie silikónových emulzií pri procesoch formovania. Vodou poháňaná technológia dávkovania DOSATRON (voda je jedinou hnacou silou) nie je citlivá na zmeny prietoku a tlaku vodnej siete a zabezpečujú dobrú jednotnosť emulzií, pričom dokážu pracovať s látkami s vysokou viskozitou. Dávkovacie čerpadlá DOSATRON sú samonasávacie do 4 metrov, umožňujú priame odčítanie a jednoduché nastavenie požadovaného percenta dávky a vyžadujú minimálnu údržbu.

Technické body:
Môžu byť odporúčané špeciálne tesnenia (AF pre alkalické produkty a VF pre kyseliny) a súprava "V" pre viskózne látky.

 

 

 

  

Dávkovanie minerálnych látok

 

Dávkovacie čerpadlá DOSATRON sú jednoducho nainštalované na výstup osmotickej jednotky na remineralizovanie osmotickej vody. Rovnako sa používajú na dávkovanie niektorých aktívnych látok na stabilizovanie pH v roztoku, na zníženie povrchového napätia, prevenciu pred vývojom baktérií a ostatných mikroorganizmov a ukladanie sa nerozpustných solí (tieto aktívne látky rovnako pôsobia ako antikorozívne a antispeňovacie zložky). Vodou poháňaná dávkovacia technológa DOSATRON (voda je jedinou hnacou silou) nie je náchylná na zmenu prietoku a tlaku vo vodovodnej sieti, čím zabezpečuje presnosť dávkovania a opakovateľnosť výsledkov (nastavenia dávkovania sú jednoduché a rýchle podľa hodnôt pH/vodivosti). Čerpadlá DOSATRON sú samonasávacie do výšky 4 m a zaručujú jednotné zriedenie, umožňujú priame odčítanie a ľahké nastavenie požadovaného percenta dávkovania ako aj jednoduchú údržbu.

Technické body:
Voliteľné sú telesá čerpadiel z PVDF a VF tesnenia pre roztoky agresívnych kyselín. Špeciálna zliatina "Hastelloy" môže byť potrebná pre rôzne prípady využitia. Pre alkalické aditíva použite AF tesnenia.

 

 Vstrekovanie zvlhčujúcich látok

 

Dávkovacie čerpadlá DOSATRON sú používané už 25 rokov na správne dávkovanie zvlhčujúcich látok (izopropanolové alkoholy alebo ich náhrady) v rôznych tlačiarenských operáciách. Vodou poháňaná technológia dávkovania DOSATRON (voda je jedinou hnacou silou) nie je citlivá na zmeny tlaku a prietoku vodovodnej siete, teda zabezpečujú presnosť a opakovateľnosť výsledkov (nastavenia dávkovania sú jednoduché a rýchle podľa hodnôt pH/vodivosti). Dávkovací rozsah čerpadiel DOSATRON je prispôsobený rozličným potrebám tlačiarní (0,07% až 20% produktu je možné vstreknúť do vody) a pracujú aj pri nižších prietokoch vody počas napĺňania vodnej nádrže. Sú samonasávacie do výšky 4 m a zaručujú jednotné zriedenie, použitie produktov s vysokou viskozitou, umožňujú priame odčítanie a ľahké nastavenie požadovaného percenta dávkovania ako aj jednoduchú údržbu.

Technické body:
Voliteľné použitie telies čerpadiel PVDF (agresívne produkty), špeciálnych tesnení (AF pre alkalické a VF pre kyslé látky), vysoko odolných zliatin (Hastelloy pre korozívne produkty).